Recenze HP 35 S

Ověřené recenze HP 35 S

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s.

Jirka

Přidáno: 17. ledna 2018

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Programovatelná kalkulačka
  • má RPN
  • Je na baterie
  • Program nelze načíst ani uložit na externí paměť.

Výhody rozhodně převažují.

Přidáno: 18. září 2017

Zakoupeno v B2Comp

• Specialita pro staromilce. Jedna z posledních kalkulaček s polskou logikou. Docela kvalitní provedení, ve skutečnosti vypadá lépe než na obrázku.
  • Knoflíové baterie, lepší by byl solární článek. A pak cena. Neodpovídá užitné hodnotě, ale taková kalkukačka se kupuje pro radost.

Ověřený zákazník HPmarket.cz

Zdeněk

Přidáno: 10. září 2017

Zakoupeno v HPmarket.cz

• Vyhovuje potřebám.

Ivan

Přidáno: 23. května 2017

Zakoupeno v B2Comp

• Jednodušší programovatelná kalkulačka. Převody do jiných soustav jsou jednoduché, zvolí se báze, ta se objeví vpravo dole (X registr) a nahoru dekadicky zapíšete číslo a dá se ENTER, a převod se hned objeví vpravo dole. To už nejde udělat jednodušeji, a někteří recenzenti právě to považují za příliš složité.
  • Je k tomu i takový jednoduchý futrálek, který jsem ale v provozu docela ocenil.
  • Někdo si udělá kafe, a vezme si k němu pěknou knížku.
  • A někdo si ke kafi vezme pěknou programovatelnou kalkulačku.
  • Škoda, že neumí pípat.
  • Solární článek by jí slušel ..

Je to vlastně 35 (původní HP35) + 10 (tahle HP35S) let stará koncepce. Své zájemce si to asi našlo (nebo možná ještě i najde) z řad vysokoškoláků a inženýrů, kteří si na tom můžou naprogramovat nějaké jejich rovnice a pak už jen zadávat proměnné a kalkulačka je bude řešit. Ale to není můj obor, já si to koupil na hraní. S přístrojem jsem se seznamoval takhle:
Krok 1: jak do kalkulačky zapsat program hry NIM (odebírání sirek, poslední prohrává)
Krok 2: hledání syntaktických chyb ve hře NIM, které jsem tam nasekal.
Krok 3: hledání sémantických chyb ve hře NIM, které jsem tam nasekal.
Krok 4: snaha zvítězit nad kalkulačkou ve hře NIM.

Pak jsem si naprogramoval hrací kostku, že mi kalkulačka náhodně hodí číslo v intervalu 1 až 6, a chci to rozšířit, aby těch proměnných bylo na jednom řádku 6, a mohl bych s kalkulačkou hrát vrhcáby.

Jinak jde na tom hrát i nějaká strategie, jmenuje se to "dragon" a má to 710 řádků kódu, už se těším, jak to budu opisovat. Je to volně na netu. A pak ještě klasické přistání na Měsíci.

Ověřený zákazník AMIRO

Registrovaný uživatel

Přidáno: 13. listopadu 2013

Zakoupeno v AMIRO

• Kvalita, funkce,
  • pro menší ruku dost široká na pohodlné držení

dobré zkušenosti s výrobky Hewlett Packard

Kopík

Přidáno: 8. září 2013

• snadno použitelná "klasická" kalkulačka od HP
  • RPN i ALG mód
  • komu dosloužila HP-41C/CV/CX, je to více než vhodný nástupce, ale pozor, nelze připojit periferie
  • některé chyby/nedokonalosti v systému
  • nerozšiřitelná/není možno připojit k periferiím HP-41CX
  • programy, ač mohou být dlohé, je nutné vkládat ručně, neboť kalkulačku nelze připojit k PC

Solidní kalkulačka s RPN, pro standardní výpočty více než dobrá náhrada za dosluhující HP-41CX. Oproti HP-41CX má kvalitnější displej. Baterie CR2032 jsou snadněji dostupné než ty v HP-41C/CV/CX. Pokud někdo hledá ještě lepší programovatelnou kalkulačku od HP, nechť posoudí, zda HP50G není pro něho lepší volbou a to jak do možnosti programování, tak většího výpočetního výkonu i možnosti připojení periferií či PC pro úschovu programů

Pepa

Přidáno: 24. července 2012

• RPN a ALG logika
  • propracované programování
  • Snad jedině použití starého procesoru

pro možnost používání RPN
zatím plná spokojenost
mohu jedině doporučit

Přidáno: 26. dubna 2012

(Upraveno 26. dubna 2012)

• HP
  • Vyrobeno v Číně.

jose_s

Přidáno: 16. února 2012

(Upraveno 16. února 2012)

• RPN
  • Equations Solver
  • Chybí maticové operace jako má HP42S
  • Počítání v jiné než desítkové soustavě je poněkud nelogické.
  • I když je přepnutý jiný základ (BIN, OCT, HEX), je za čísla nutné znovu zadávat sufix pro identifikaci základu.
  • Pro logické operace nelze změnit šířku slova.
  • K přístroji jsem dostal tištěný manuál pouze francouzsky a holandsky, přestože v popisu zboží bylo napsáno, že jsou anglicky a německy. Na CD v balení jsou návody ve více jazycích (ne však česky)

Kdo má rád kalkulátory Hewlett Packard s RPN a chce si nějaký negrafický pořídit, pro toho je HP 35s jedinou volbou na našem trhu. Po slevě pod 1000 korun je již cena odpovídající užitné hodnotě.

Casio FX 9750 GII

Casio FX 9750 GII